Home > 2026 > April > 23 > 220V-0.75-1.5-2.2-4-5.5kW Single-Phase Universal Motor Speed Controller
220V-0.75-1.5-2.2-4-5.5kW Single-Phase Universal Motor Speed Controller
admin April 23, 2026
220V-0.75-1.5-2.2-4-5.5kW Single-Phase Universal Motor Speed Controller. Product Name: General-Purpose Frequency Converter. Power: 0.45 kW. Rated Current: 1.5A. Output Voltage: Three-phase 220V. Panel Cutout Dimensions: 105.882.6. Power: 0.75 kW. Rated Current: 3.7A. Panel Cutout Dimensions: 105.882.6mm. Rated Current: 6.4A. Panel Cutout Dimensions: 80.659.8mm.
Posted in 220v-075-15-22-4-55kw
Tagged 220v-075-15-22-4-55kw, controller, motor, single-phase, speed, universal
Previous Post: EU? HY 3KW VFD 220V AC Motor Speed Control Variable Frequency Drive Inverter VSD
Next Post: 36V 500W Brush Motor Speed Controller Throttle Pedal ATV GoKart Mobility Scooter
Primary Sidebar
Recent Posts
  • Optical Shaft Speed-Adjustable High-Speed Motor with Speed Controller, 220V
  • 300W Gear Reducer Motor With Speed Controller AC220V Constant Speed Brake Motor
  • 220V 120W Adjustable Speed Motor AC Gear Motor Reversible Motor with Controller
  • 200A DC Motor Speed Controller for Industrial Use with Gear Reducer 12 to 48V
  • 12-24v Dc 40 Amps Motor Speed Controller R. S. 206-421
Archives
  • May 2026
  • April 2026
  • March 2026
  • February 2026
  • January 2026
  • December 2025
  • November 2025
  • October 2025
  • September 2025
  • August 2025
  • July 2025
  • June 2025
  • May 2025
  • April 2025
  • March 2025
  • February 2025
  • January 2025
  • December 2024
  • November 2024
  • October 2024
  • September 2024
  • August 2024
  • July 2024
  • June 2024
Category
  • 0-27rpm
  • 03kw
  • 075-3kw
  • 075kw
  • 1-10
  • 1-3p
  • 1-4pc
  • 1-ph
  • 10-50v
  • 10-55v
  • 1000w
  • 100a
  • 100hp
  • 100w
  • 10amp
  • 10kw
  • 10v-50v
  • 10xpwm
  • 1100kv
  • 110a
  • 110v
  • 110v220v
  • 11kw
  • 11kw380v
  • 1200a
  • 1203b
  • 1204m-5301
  • 1205m-6b403
  • 1206hb-5201
  • 1207b-4102
  • 120v
  • 120w
  • 125rpm
  • 12v-30v
  • 12v24v
  • 13dc
  • 14002800rpm
  • 140w
  • 144v
  • 15001800200022003000w
  • 1500w-48v72v
  • 150amp
  • 150w
  • 1532mm
  • 15kw
  • 15mm
  • 15w-30w
  • 16889a
  • 17speed
  • 180a
  • 180k
  • 180v
  • 180w
  • 1850m3
  • 18mm23001c
  • 18th
  • 190a
  • 1pcs
  • 1phase
  • 1set
  • 2-pole
  • 2000m3h
  • 200a
  • 200w
  • 200with300with400with600w
  • 220v
  • 220v-075-15-22-4-55kw
  • 220v110v
  • 220vac
  • 22kw
  • 22kwfrequency
  • 22kwinverter
  • 22kwmotor
  • 230v
  • 230vac
  • 240a
  • 240v
  • 24v36v
  • 250a
  • 250w
  • 26''
  • 2800rpm6w
  • 2800rpmgear
  • 2x30w
  • 2×72
  • 2xapo-a2
  • 2xjd1a-40
  • 3-phase
  • 300a
  • 300w
  • 320a
  • 350w
  • 36v48v
  • 370w
  • 380a
  • 380v
  • 380vac
  • 3kwfrequency
  • 3phase
  • 3x12v-60v
  • 3x30w
  • 3xapo-a2
  • 3xjd1a-40
  • 4-pole
  • 4000kv
  • 400a
  • 400v
  • 400w
  • 415v
  • 42amp
  • 42v-72v
  • 450-1kw
  • 4500rpm
  • 450w
  • 450w-1kw
  • 48''
  • 48v-72v
  • 48v1000w
  • 48v60v72v3000w
  • 4gn30k
  • 4ik25rgn-c
  • 4x36v
  • 4x72v
  • 4xac
  • 4xapo-a1
  • 4xapo-a2
  • 4xdc
  • 4xux-52
  • 500a
  • 500w
  • 50mph
  • 52''
  • 54hp
  • 55kw
  • 57mm
  • 590c
  • 5ik40gn-c
  • 5ik60gn-cf
  • 5ik60rgu-cf
  • 5ik90gu-cf
  • 5pin