	<title>Motor Speed Controller &#187; 220v-075-15-22-4-55kw</title>
	<link>https://maxonmotorspeedcontroller.com</link>
	<description></description>
	<lastBuildDate>Wed, 13 May 2026 18:31:40 +0000</lastBuildDate>
	<language>en-US</language>
	<sy:updatePeriod>hourly</sy:updatePeriod>
	<sy:updateFrequency>1</sy:updateFrequency>
	<generator>https://wordpress.org/?v=4.1.1</generator>
	<item>
		<title>220V-0.75-1.5-2.2-4-5.5kW Single-Phase Universal Motor Speed Controller</title>
		<pubDate>Thu, 23 Apr 2026 17:36:40 +0000</pubDate>
		<dc:creator><![CDATA[admin]]></dc:creator>
				<category><![CDATA[220v-075-15-22-4-55kw]]></category>
		<category><![CDATA[controller]]></category>
		<category><![CDATA[motor]]></category>
		<category><![CDATA[single-phase]]></category>
		<category><![CDATA[speed]]></category>
		<category><![CDATA[universal]]></category>
		<description><![CDATA[220V-0.75-1.5-2.2-4-5.5kW Single-Phase Universal Motor Speed Controller. Product Name: General-Purpose Frequency Converter. Power: 0.45 kW. Rated Current: 1.5A. Output Voltage: Three-phase 220V. Panel Cutout Dimensions: 105.882.6. Power: 0.75 kW. Rated Current: <a href="https://maxonmotorspeedcontroller.com/2026/04/23/220v-0-75-1-5-2-2-4-5-5kw-single-phase-universal-motor-speed-controller/" class="more-link">[&#8230;]</a>]]></description>
				<content:encoded><![CDATA[	<img class="am7n9n9n5n8if3d3d98m4mqcn7m4g9n7m4m3m8n7m4m2n9n5n4n7n9md9fxm2n4n2hdO2cn7nfMm8gdCm3gdCm3mdwi9i8i8g9g9g9o2nf94n5gdBh7o2n3mg02gdDhf85i8m7gdCm3m3i8j6jdUj8j9j5j6j8jdVj4jg05f6n5l8n9j3j3j4j4j6j2j8j8j7j4j3j5o4m3m5l8m7n2n9j2j8j9n8j4j6j5jf58n8j8jdZj4j4n8j9o4n3n5m3md87n2n9j4j6j6j4jf5f5fUj5jg04gdCm3mf8f84m7n2n9j8j9j9j9j8o4n3gdDhfwgdCm3mf83m7n2n9n2m3g8n7j2j6j6j4j0o4m3m5na6gdCm3n9j8o4m3m5n3m7n2n9j8o4m7n3nf8d97n3n5gdCm3h4n2n9j2jf58jdZh2h7h4083" src="https://maxonmotorspeedcontroller.com/wp-content/image/220V_0_75_1_5_2_2_4_5_5kW_Single_Phase_Universal_Motor_Speed_Controller_01_lcyj.jpg" title="220V-0.75-1.5-2.2-4-5.5kW Single-Phase Universal Motor Speed Controller" alt="220V-0.75-1.5-2.2-4-5.5kW Single-Phase Universal Motor Speed Controller"/>
<br/>
<br/>
	<img class="am7n9n9n5n8if3d3d98m4mqcn7m4g9n7m4m3m8n7m4m2n9n5n4n7n9md9fxm2n4n2hdO2cn7nfMm8gdCm3gdCm3mdwi9i8i8g9g9g9o2nf94n5gdBh7o2n3mg02gdDhf85i8m7gdCm3m3i8j6jdUj8j9j5j6j8jdVj4jg05f6n5l8n9j3j3j4j4j6j2j8j8j7j4j3j5o4m3m5l8m7n2n9j2j8j9n8j4j6j5jf58n8j8jdZj4j4n8j9o4n3n5m3md87n2n9j4j6j6j4jf5f5fUj5jg04gdCm3mf8f84m7n2n9j8j9j9j9j8o4n3gdDhfwgdCm3mf83m7n2n9n2m3g8n7j2j6j6j4j0o4m3m5na6gdCm3n9j8o4m3m5n3m7n2n9j8o4m7n3nf8d97n3n5gdCm3h4n2n9j2jf58jdZh2h7h4083" src="https://maxonmotorspeedcontroller.com/wp-content/image/hewabex.gif" title="220V-0.75-1.5-2.2-4-5.5kW Single-Phase Universal Motor Speed Controller" alt="220V-0.75-1.5-2.2-4-5.5kW Single-Phase Universal Motor Speed Controller"/>
<br/> 220V-0.75-1.5-2.2-4-5.5kW Single-Phase Universal Motor Speed Controller. Product Name: General-Purpose Frequency Converter. Power: 0.45 kW. Rated Current: 1.5A. Output Voltage: Three-phase 220V. Panel Cutout Dimensions: 105.882.6. Power: 0.75 kW. Rated Current: 3.7A. Panel Cutout Dimensions: 105.882.6mm. Rated Current: 6.4A. Panel Cutout Dimensions: 80.659.8mm.		 <br/>